Tábor je skoro tady!!!

Ahoj všichni.

Náš 23. tábor už je skoro tady, dokonce už za méně než jeden týden, takže doufám že rodiče připravují děti nebo děti připravují rodiče (Protože nebudou dva týdny doma… to budou oslavy každej večer co rodičové? My vás známe.)

Je akorát čas si zajít na náš táborový web (tabor2018.webnode.cz) a začít se balit podle našeho seznamu věcí. Taky vám všem dám pár informací od Lenočky (to je ta červenovlasá čarodějnice a naše hlavní vedoucí). Doufám že jste připravení protože jich je dost. Tady je máte:

Mnozí jste mezi námi noví a tak jen v rychlosti. Všechny dokumenty potřebné k táboru jsou na našem táborovém webu. Nechte si potvrdit Potvrzení lékaře, to můžete kdykoli, třeba už teď (dítě k tomu nepotřebujete, vypisuje se to z karty). Jestli bylo vaše dítě na lyžáku,  škole v přírodě, jiném táboře před námi a není to déle než rok do skončení našeho tábora, můžete použít potvrzení z tama. Nestačí kalendářní rok. Od 5.8.2017 do 5.8.2018 starší ne. Rozhodně si ho nechte u sebe, spolu s ostaními dokumenty se bude vybírat u odjezdu spolu s Nástupním listem a Potvrzením o bezinfekčnosti. Tam pozor na datum,nesmí být starší než jeden den před odjezdem.

To byla zpráva číslo 1. Tady máte druhou:

Jestliže dítě bere nějaké léky trvale, podepište mu prosím obaly nebo i lahvičky jeho celým jménem a dejte do sáčku, (dostatečný počet, fakt dost často se stává, že dítěti léky nevyjdou na celou dobu tábora) který odevzdáte u nástupu.Vaše dítě si samo nesmí žádný lék po dobu tábora brát, i když to doma dělá. Máte-li potřebu sdělit nějakou důležitou věc týkající se vašeho dítka (třeba nějakou změnu oproti přihlášce), napište to prosím do Nástupního listu, není v mé moci si zapamatovat všechny informace o 35 dětech, které se na mne chrlí při odjezdu ze všech stran. I když bych chtěla.
Co se týká jídla na první svačinu, nedávejte dětem věci jako jogurt nebo co se lehce zkazí. Nápoje nesycené, neb to za prvé nedovoluje hygiena a za druhé v horku to pění a bouchá.

Zpráva číslo 3. je tady:

Seznam věcí najdete zde
https://tabor2018.webnode.cz/_files/200000079-b869eb95e4/seznam_veci.pdf
…a věřte, že všechny položky jsou důležité. Aby se nám nestalo, jako se stává, když jedeme na víkendovky nebo zimní tábor, že máme daný seznam, neb my, jako organizátoři víme, co plánujeme v programu a nějaká maminka se prostě rozhodne, že tohle nebo tamto není důležité. A dítě je pak v háji neb si nemůže zahrát nějakou hru, nebo zmokne, protože (třeba) pláštěnku ze seznamu nemá a o deštník se ve vlaku přerazí při vystupování. Co je v KPZ tam najdete také. Důležité jsou boty, už jsme měli dítě, které mělo botasky, které se rozpadly hned druhý den a pak mělo jen takové ty gumové nazouváky a navíc nohy plné puchýřů už z domu a co si to dítě muselo vytrpět bolestí si ani nejde představit. Navíc, dejte pozor, aby měly děti boty funkční a dost velké, tzn, ty boty, které mělo ještě na jarní škole v přírodě mu už nemusejí být. Stává se a máme to ověřeno léty praxe, že dítěti na táboře noha poroste a najednou v nich nemůže chodit.

V seznamu je i batoh aspoň 35 litrů velký. Jdeme s dětmi na přespání mimo tábor a potřebují si tam dát nejnutnější věci, což do malinkého (oblíbeného) batůžku z Decathlonu (nic proti firmě) nedají, stejně jako do takového toho, co má místo popruhů šňůrky. Jdou několik km.
Kdo s námi jedete poprvé, nedávejte dětem jako jídelní nádobí sklo, ale stačí plastová (pevný plast) miska, ešus (nekupujte zbytečně nový), ale podepište vše. Obyčejný fix se třetí den smyje.Od předloňska je novinkou reflexní vesta nebo pásky neb platí Zákon o pohybu osob večer mimo obce a nás se to týká, tak je prosím vybavte. Vesty pro dospěláky nejsou nejvhodnější pro malé postavy, tak buď dětské (v Pracovních oděvech nejsou drahé) nebo na každou nohu jeden pásek. Dejte dětem i náhradní monočlánky do baterek, neb zvlášť ty menší, mají tendence svítit i ve dne a monočlánky jsou drahé, každý den také nejezdíme nakupovat.
Menším dětem dejte raději dvě pláštěnky,nevěřili byste, co jsou s ní schopni dělat. Jo, a taky aspoň o číslo větší. Zkuste si doma jednoduchý test. Namočte trochu mikinu nebo větrovku dítěte (protože přece je legrace napřed párkrát proběhnout tábor jen tak a pak teprve si milostivě vzít pláštěnku) a pak na ni navlékejte pláštěnku, až to půjde hladce, je to správná velikost. Měli jsme před několika lety 10 dnů trvale déšť a zimu, tak vím o čem mluvím.
Stejně tak naučte své děti používat repelent, protože pokud teprve na táboře drží v ruce tento spray, často netuší z jaké vzdálenosti a kolik má šplíchat. Zničená celta na stanu (častý nechtěný cíl, hned po očích souseda) stojí 3500 kč.
Letos děti nepotřebují kostým.

To byl zápas já to chápu, ale vezměte si popcorn a sodovku protože tady máte další (chápu, Lenočka je ukecaná, ale my s ní bydlíme takže VY TO VYDRŽÍTE TAKY):

Na tábor je zakázáno brát vyšší finanční částky,– tak 200 by mělo stačit, cennosti (řetízky, prstýnky, náramky – ztráty nenahrazujeme)
– elektronika,mobily, hodinky a budíky (rádio, magnetofon, disk/walk/MP3man ani elektronické hry – na táboře není elektřina, když prší, je vlhko, což není vhodné pro elektroniku a vůbec,děcka se o své věci málokdy umí postarat!!!)
– zbraně, výbušniny (včetně zábavné pyrotechniky)
-cigarety, alkohol a energetické nápoje (ty jsou ze zákona až od 15 let, což spousta rodičů netuší).

A pak taky prosím, kapesné dejte dětem v mincích, protože dřív než na celodenním výletě, si mohou nakoupit u mně v „trafice“.V místních obchodech je to vše hrozně předražené (jako bývá na dědinách, kde není konkurence). Já pro ně kupuju za nižší cenu třeba v Lidlu,Bille a tak v Zábřehu a pak prodávám za cenu nákupu, ale nejsem banka a nemám drobné na 40 dvoustovek. Dejte jim klidně i malé mince, nejen 50 ti kačky.

Tak jistěže chápu, že už si dáváte i kávu a zákusek k této naší knize a chcete si odpočinout, ale tady máte další kapitolu, za chvilku je konec:

Kufr : prostor pod postelí je 28 cm vysoký, proto je ideální starý hadrák nebo koženkový.Takové ty moderní skořepinové nic nevydrží a pokud není dítko fakt malé, že by se dal položit na postel ve stanu, pod postel se nevleze.Bez koleček neb z autobusu k táboru se jde po louce a to kolečkům nedělá dobře. Menším dětem samozřejmě s kufry pomáhají vedoucí, takže nemusíte mít strach, že se dítko strhne hned první den. Staré kufry se dají sehnat třeba v Charitě. Pod kufr se podkládá igelit (je to položka v seznamu) jsme v přírodě a od podlážky jde vlhkost.

A to nejdůležitější v danou chvíli
Sraz k Odjezdu na tábor je
21.7.2018 v 11.25 před bývalou Hlavní bránou do Sigmy v Lutíně (Sigmundova ulice, vedle autobusového nádraží)
a 12.30 v Olomouci na Tržnici na parkovišti pro autobusy.
Mějte, prosím připravené dokumenty ideálně v Euro průhledné složce.

A tady je čas na tu slibovanou siestu, jelikož toto je KONEC. Děkuji za vaši pozornost.
Ťuja

 

Zanechte reakci