Aktualizováno 6.8.2014: Informace z tábora

Rodiče, příbuzní a kamarádi osazenstva tábora.

Zachovejte prosím klid. Náš tábor byl spolu s dalším v naší blízkosti evakuován a děti jsou v teple a suchu v nedaleké tělocvičně. S evakuací nám pomáhají hasiči, my sháníme plachty, staráme se o děti a nestíháme brát telefony. Každopádně jsme všichni v pořádku a snažíme se vám z provizorního tábora alespoň poslat pár fotek.

Pokud to není nutné, prosím, nevolejte nám, v tomto článku se pro vás budeme snažit sdílet nejaktuálnější informace.

19:50 Přidáváme fotky z tělocvičny, kterou nám zařídila obec, děkujeme. Stejně jako Hasičům za pomoc!

wp_20140803_18_35_57_pro

22:00 Kdo ještě neviděl fotku tábora, tady je. Teď už jdeme pomalu spát (většina v tělocvičně, pár vedoucích hlídá tábor). Zítra se rozhodne, co bude dál. Hezky se vyspěte a zítra očekávejte další informace. Díky za trpělivost!

Tábor pod vodou

4.8.2014 20:37: Most u tábora už stojí, suší se a desinfikují se podlážky ve stanech. Dneštní noc po domluvě Obecním úřadem přečkáme ještě v kulturním domě v Hoštejně a zítra po snídani plánujeme návrat do tábora. Voda stále klesá a pokud vyleze sluníčko tak to hned vyschne… Na táboře nás čeká sušení některých vlhkých věcí a po obědě se děti pojedou zrelaxovat na krytý bazén do Zábřehu. Takže tak plánujeme a jestli nám to vše vyjde sem napíšeme zítra.

5.8.2014 7:51: Balíme a příprava na návrat do tábora je v plném proudu. Na obloze krásně modro a jen semtam náznak mráčku…

20140805_074746

 

 

5.8.2014 13:22:

Hurá! Hygiena nám povolila návrat. Jsme v pořádku v táboře, vlhcí ale šťastní. Jedeme dál. Všem moc děkujeme za starost a podporu a rodičům za důvěru že to zvládneme. Nikdo neodjel. Heslo „Přežít“ bylo naplněno doslova.

Lenočka utopila telefon při evakuaci a funguje jen někdy, tak se omlouvá za problémy se spojením.

Připojujeme několek fotek z přesunu k táboru a už z tábora a odkazy na nějaké články v tisku:

 

20140805_092915 20140805_093025 20140805_114747http://sumpersky.denik.cz/zpravy_region/tabor-zacal-dobrodruzstvim-ale-neplanovanym-20140804.html

6.8.2014: Vše je téméř usušené a odpoledne už probíhala běžná oddílová činnost. Celotáborová hra pokračuje a Lenočka má náhradní telefon, takže její číslo již plně funguje. Děkujeme za vaše reakce a klidně se přijeďte podívat na návštěvní den. 🙂

7.8.2014: Hola hola, rodiče! Lenočka by vás ráda požádala, zda až sem pojedete na návštěvní den, dovezete svým dětem raději nějaké suché spodní prádlo, ručníky a ponožky. Vhod přijdou také trička, neb sice sušíme jak vzteklí, ale bylo to pár dnů v kufrech. Je tu zhruba od 8 večer velká vlhkost vzduchu. No prostě, nevoní to.
Děcka budou spát dnes už zase ve stanech.
Tak se mějte pěkně, my se taky máme

Děkujeme všem rodičům, kamarádům i Hasičům a Obecnímu úřadu na Hoštejně i všem hodným lidem zde za pomoc a  podporu.

 

 

10 reakcí k “Aktualizováno 6.8.2014: Informace z tábora”

 1. Josef Dvořák (děda Tobiase Herolda)

  Děkujeme za informace z bojiště. Jsme rádi, že jste tu vodu společně zvládli. Váš telefon není dostupný, což chápeme, protože máte jiné starosti, než telefonovat s rodiči. Pokud bude něco nového nebo snad bude třeba pro děti předčasně přijet, jsme v pohotovosti.Přejeme vám pokud možno bezproblémové následující dny. Dvořák

  Odpovědět
 2. pavla herold

  Vsechno sleduji a drzim pesti pri stehovaci akci. Preji hodne slunicka!!!!! Pajka

  Odpovědět
 3. Gabriela Sedláková

  Děkujeme za info. Četli jsme i článek v šumperský.deník.cz a myslíme na Vás všechny. Jste dobří, že to tak zvládáte. Pokud budete cokoliv potřebovat, tak se ozvěte na mobil. Všechny zdravíme a přejeme již slunečné a pohodové táborové dny.

  Odpovědět
 4. Martina Belušová

  Děkujeme za info.Je to pro Vás určitě vyčerpávající,ale snad už bude jenom sluníčko a konečně si užijete táborové atmosféry.Všechny zdravíme z Ostravy.

  Odpovědět
 5. Svoboďáci

  Ahoj borci!
  Že umíte PŘEŽÍT, jste dokonale převedli, to je skvělé, tak teď už si pěkně užijte tábor naplno.
  Svoboďáci zdraví malé Svoboďáčky ale i všechny ostatní borce a borkyně. Posíláme sluníčko 🙂

  Odpovědět
 6. Karolínka Štamfestová

  Zdravím všechny a speciálně Vašíka. Myslela jsem na vás všechny a strašně by mě mrzelo, kdyby se tábor musel kvůli povodni zrušit..myslela jsem na vás opravdu celou dobu a doufala, že se počasí umoudří. Jak zde již bylo psáno – opravdu jste dokázali, že umítě přežít a této netradiční situaci jste se postavili opravdu na jedničku.
  Tak snad už bude celou dobu jen krásné počasí a vy si můžete užívat tábora naplno.
  Ještě jednou zdravím všechny, posílám Vašíkovi pusu a všeci to tam zvládněte.

  Vašíkova sestra Karol

  Odpovědět
 7. Opletalová Naďa

  Zdravím všechny děti a jejich vedoucí. A hlavně své dvě vnučky Helenku a Elišku Opletalovy.
  Sleduji vše od samého začátku a jste všichni šikovní. Takový zážitek není v žádném případě na škodu a určitě i po letech si na to děcka vzpomenou. Tak hezký pobyt všem a pokud je to možné vyřiďte pozdrav od babičky Nadě vnučkám Elišce a Helence.
  Děkuji, Opletalová Naďa.

  Odpovědět
 8. Lucie Opletalová

  Ahoj, všechny vás moc zdravíme (ale přednostně naše milé duo Hela a Ela)!
  Jsme rádi, že jste vše takto zvládli.
  Určitě dovezeme potřebné věci – ale poprosím vás o nějaké bližší info o návštěvním dnu.
  Nejsem si jistá, jestli bude v sobotu či v neděli, od kolika do kolika hodin atd….

  Díky a přejeme už jenom letní slunečné počasí!

  Lucka Opletalová (máma) a Matýsek Opletal (minibrácha)

  Odpovědět
  • Návštěvní den je jako každý rok v sobotu a od rána do cca 15:00. Od rána myslíme rozumně cca od 9:00. Určitě to říkala Lenočka při odjezdu. 😉
   Těšíme se (hlavně děti) na všechny…

   Odpovědět
 9. Sedláčkovi

  Ahojte,zdravíme všechny táborniky,hlavně naši boulinku.Jsme moc rádi jak to vše dobře dopadlo,jste opravdu machři. Návštěvní den byl bezva,sluníčko až moc hřálo. Po odchodu z tábora začalo burácet a ve vlaku nás zahalila bílá tma,tak doufáme že u vás moc nepršelo. Jinak užívejte každý den naplno a přejeme jen sluneční dny. Boulinko tvá malá sestřička ti posílá pusenu a těšíme se na tvůj návrat. Pa,pa,pa rodiče,Adélka a tvůj dareba Daneček.

  Odpovědět

Zanechte reakci