Odjezd na tábor, dopis od Lenočky a fotky z Megapárty

Tak na táboře už máme fakt plno! ..už se opravdu nikdo další nehlaste 🙂
No ale hlavně si dobře zapiště následující informace o odjezdu na tábor. Potom si můžete přečíst celý (letos již druhý) dopis od Lenočky a nakonec se můžete podívat na fotky z poslední červnové schůzky, z našeho rozloučení ze školním rokem formou MegaPárty! Fotky najdete klasicky v naší fotogalerii.

No a skoro nakonec kdyby někoho zajímalo kdo s námi pojede na tábor jako vedoucí a další dospělácké osazenstvo tábora, tak se podívejte na doposud neznámou galerii.


 

Odjezd / příjezd / odkud / kam?

cesta tam:
sobota 2.8.2014
odjezd ve 12:00 z Lutína (naproti hl.vjezdu do Sigmy – u starého stánku)
odjezd cca ve 12:20 až 12:30 z Olomouce (někde na tržnici jak stojí autobusy)

cesta zpět:
sobota 16.8.2014
odjezd cca ve 12:00 z Hoštejna
přepokládáme příjezd do Olomoucí (opět tržnice) kolem 13:00 až 13:30
příjezd do Lutína (stejné místo) cca o 20-30minut později


 

Dopis od Lenočky:

Milí rodiče,
hlásí se vám Hlavní vedoucí Lenočka.
V této chvíli máme plný stav, je přihlášeno 34 dětí. Takže pokud někdo neonemocní, bude nás o jednoho více než vloni.
Chtěla bych vám říct některé věci, které možná nevíte a nebo víte, ale mohli byste zapomenout.

To nejdůležitější v součásné chvíli:
Chcete-li platit převodem, tak naše číslo účtu je 2900131283/2010 a jako variabilní symbol dejte rodné číslo vašeho dítěte. Ten variabilní symbol je fakt důležitý, protže už teď máme jednu platbu od někoho, kdo netuším kdo je. Tak prosím, kdo znáte pana Fišeru Petra var.symbol: 509288472, dejte mi vědět, které dítě patří k němu, respektive k této platbě.
Bylo by fajn, kdybyste ti z vás, kdo bude platit osobně, zaplatili pár dnů předem, při odjezdu je pozdě a zdržuje to. Díky za pochopení.

Seznam věcí najdete zde http://www.tabor2014.cz/seznam.pdf
…a věřte, že všechny položky jsou důležité. Aby se nám nestalo, jako se stává, když jedeme na víkendovky nebo zimní tábor, že máme daný seznam, protože my jako organizátoři víme, co plánujeme v programu a nějaká maminka se prostě rozhodne, že tohle nebo tohle není důležité. A dítě je pak v háji, protože si nemůže zahrát nějakou hru, nebo zmokne, protože (třeba) pláštěnku ze seznamu nemá a o deštník se ve vlaku přerazí při vystupování. Co je v KPZ tam najdete také. Důležité jsou boty, jednou jsme měli dítě, které mělo botasky, které se rozpadly hned druhý den a pak mělo jen takové ty gumové nazouváky a navíc nohy plné puchýřů už z domu a co si to dítě muselo vytrpět bolestí si ani nejde představit. Boty pevné by měly být aspoň o trochu větší než je noha, ne natěsno. V horku noha opuchne a pak jsou puchýře.
Nezapomeňte prosím na tu deku a karimatku o které jsem psala v minulém dopise.
Připomínám vám rozdíl mezi „Potvrzením lékaře“, které si můžete vyřizovat už nyní, u vašeho kmenového/dětského lékaře, kde má dítě svou dokumentaci a jiný lékař by ho neměl vydat (proto pozor na dovolenou lékaře), nepotřebujete k němu dítě osobně, píše se to podle karty a je zpoplatněno u většiny lékařů. A bez tohoto papíru dítě nemůžeme vzít. Také potřebujeme průkazku zdravotní pojišťovny, bude uložena u zdravotnice a po táboře vrácena.
Další „Potvrzení o bezinfekčnosti “ vyplňujete vy a je to o tom, že potvrzujete že dítě je v pořádku a navíc nepřišlo do styku s někým, kdo má infekční nemoc, i když se u něj ještě nic neprojevilo. Vyplňuje se nejlépe v den odjezdu, nejdéle den předem. Rozhodně mi ho neposílejte dopředu, budete ho odevzdávat při předávání dítěte při odjezdu.
Jestliže dítě bere nějaké léky trvale, podepište mu prosím obaly nebo i lahvičky jeho celým jménem a dejte do sáčku, který odevzdáte u nástupu. Vaše dítě si samo nesmí žádný lék po dobu tábora brát, i když to doma dělá. Máte-li potřebu sdělit nějakou důležitou věc týkající se vašeho dítka (třeba nějakou změnu oproti přihlášce), napište to prosím do nástupního listu, není v mé moci si zapamatovat všechny informace o 34 dětech, které se na mne chrlí při odjezdu ze všech stran.I když bych chtěla.

Jestli vám zaměstnavatel přidá nějakou kačku, ozvěte se, dáme vám potvrzení. Jestliže proplatí fakturu, doneste rovnou i náležitosti k ní, což ví zaměstnavatel, ne my.

Co se týká jídla na první svačinu, nedávejte dětem věci jako jogurt nebo co se lehce zkazí. Bohužel, nařízením hygieny, děti na táboře nesmí pít sycené nápoje, byť to doma dělají běžně (moje dítě taky), tak jim ho prosím, nedávejte do autobusu.
Menším dětem raději dvě pláštěnky, nevěřili byste, co jsou s ní schopni dělat. Jo, a taky aspoň o číslo větší. Zkuste si doma jednoduchý test. Namočte trochu mikinu nebo větrovku (dítěte )a pak na ni navlékejte pláštěnku,až to půjde hladce, je to správná velikost. Měli jsme před několika lety 10 dnů trvale déšť a zimu, tak vím o čem mluvím.
Stejně tak naučte své děti používat repelent, protože pokud teprve na táboře drží v ruce tento spray, často netuší z jaké vzdálenosti a kolik má šplíchat. Zničená celta na stanu (častý nechtěný cíl, hned po očích souseda) stojí 3500 Kč.

Na tábor je zakázáno brát:
– vyšší finanční částky, cennosti (řetízky, prstýnky, náramky – ztráty nenahrazujeme)
– elektroniku, hodinky a budíky (rádio, magnetofon, disk/walk/MP3man, telefony, ani elektronické hry – vše se zabavuje a vrací po táboře, a navíc na táboře není elektřina, když prší, je vlhko což není vhodné pro elektroniku a vůbec, děcka se o své věci málokdy umí postarat!!!)
– zbraně, výbušniny (včetně zábavné pyrotechniky)
– cigarety, alkohol a energetické nápoje (jsou ze zákona až od 15 let, což spousta rodičů netuší).

Moje nejen bezpečnostní okénko je pro dnešní den u konce. Nepíšu tyhle řádky proto, že bych podceňovala vaše děti, nicméně někdy s ostatními vedoucími nestačíme zírat, co některé děti dokáží, ač na to nevypadají. V dobrém, i v tom horším.
Kdo s námi jedete poprvé, nedávejte dětem jako jídelní nádobí sklo, ale stačí plastová (pevný plast) miska, ešus (nekupujte zbytečně nový), ale podepište vše.
Kšiltovka, slamák, prostě něco na hlavu, je nutností. No, teď už mě nic dalšího nenapadá, tak snad to bude vše a pokud ne, tak se ještě ozvu.

A pak taky prosím, kapesné dejte dětem v mincích, protože dřív než na celodenním výletě, si mohou nakoupit u mně v „trafice“. V místních obchodech je to vše hrozně předražené (jako bývá na dědinách, kde není konkurence). Já pro ně kupuju za nižší cenu třeba v Lidlu, Bille apod. v Zábřehu a pak prodávám za cenu nákupu. Ale nejsem banka a nemám drobné na 40 dvoustovek. Dejte jim klidně i malé mince, nejen 50-ti kačky.

Jestliže vás něco zajímá, mrkněte buď na http://www.tabor2014.cz/ nebo případně
se ozvěte na můj telefon 603 214 518 či mejl lenocka@lutin.cz
Všechny formuláře o kterých jsem psala najdete tamtéž.
Děkuji, děkuji.

Také doufám, že kdyby nedejbože někdo onemocněl na poslední chvíli a nemohl jet s námi, tak nám to dáte co nejdříve vědět, ať u nástupu nečekáme třeba půl hodiny a on
nikdo nedorazí. Stává se to sem-tam a navíc jsou vždycky záhadně vypnuté telefony rodičů.
Tož tak…

 

Pěkný den
Lenočka

 

Zanechte reakci