Jednodenní akce jsou taky super!

Blíží se pátečních 16 hodin, termín, do kdy se mají hlásit účastníci na jednodenní výlet do Přerova. Program téměř připraven, příprava posledních stanovišť a hurá z práce rovnou do města nachystat všechno na místě.

Ale co to? Na telefonu ani jedna zpráva hlásající účast někoho z našich členů. Nic. Balim to. Jedu dom. Mám volnej víkend. V hlavě plno: „Proč se všichni třepou, jak se těší na Střeň, Pavučinku, kamkoli? Proč nikoho nezajímá jednodenní výlet? Co s tím udělat?“

Mám to! Tak pojedeme sami a dokážem si, že i jednodenní akce jsou super! Přerov na akci pro vedoucí moc není, pojedeme na Sovinec!

a

Takto nějak vypadal začátek naprosto spontánní akce. Konec domluv, v sobotu ráno vyjíždíme z Olomouce v tříautém konvoji s posádkou dvanácti dobrodruhů, připravených úplně na všechno!

b

Na hradě byly připraveny prohlídky doplněné o zajímavé, vtipné – zkrátka bombastické scénky. Loupežníci, kostlivci, panoši, černé svědomí nebo dva bratři nám v nepravidelných intervalech zajišťovali opravdu ukrutné třepání se břicha smíchem. A byla to třeba i Lenočka, která zasáhla v pravou chvíli a pustila se do pře mezi bratry.

c

Prohlídka byla u konce, zastříleli jsme si z luku, zájemci si vyrazili stříbrné mince a nejaktivnější vyběhli do místní věže, div to zábradlí vydrželo.

To jsme ale ještě stále netušili, co nás čeká. O chvíli později jsme na nádvoří potkali opravdu zábavnou skupinu LOCUS, kteří měli připraveno několik scének nejen o právu útrpném a prsty, ruce a nohy jen lítaly.

d

Ve chvílích volna jsme prostě dělali lumpárny, lezli do hradních komínů, hráli odskok, zkoušeli mučící nástroje a jedna z hodně atraktivních chvil byla aktivita „Umuč si svého vedoucího“.

e

Další, poměrně zábavnou věcí byly pohádky od pohádkové babičky. Nikdy jsme dopředu nevěděli, co bude – i tak jsme si skoro jako profesionální herci vyzkoušeli role červené řepy, mišky, vnučky, koblížka, lišky nebo pejska.

f

Z hodin a hodin srandy snad ještě stojí za zmínku upalování skoročarodějnic.

g

A teď, dokud ještě vnímáte zbývá jediná otázka.
Pojedete si příští akci užít s náma nebo radši budete sedět doma?

h

Zbytek fotek najdete v naší fotogalerii.

 

Zanechte reakci