Tábor s opravdu výbušnou atmosférou

Píše se rok 1970. Pán Zla se dostává k moci. Doba je zlá a tajemná. Jediné bezpečné místo je v Bradavicích, které dokáže ubránit jen samotný bradavický ředitel – Albus Brumbál, který navíc zakládá tajnou skupinu s názvem Fénixův řád.

Takto by se dal stručně sepsat začátek šestnáctého letního tábora dětského oddílu Duha Křišťál z Lutína, který se konal tradičně kousek za vesnicí Hoštejn. Po příjezdu na tábor Moudrý klobouk rozdělil všechny děti do čtyř kolejí a začalo čtrnáct dní zábavy a srandy, ale i nejistoty a tajemna.

Přes čtyřicet dětí si užilo tábor, na kterém nechyběla výuka kouzelných formulí, domácí skřítci, smrtijedi, živé obrazy a taky běžná tábornická činnost jako je orientace podle mapy, rozdělání ohně, šifrování…

Asi nejzajímavějším zpestřením  byl nález nevybouchnuté hlavice z dělostřeleckého kanónu z II. světové války. Při jedné z her v okolních lesích našel Štěpán podivnou věc, kterou hned ukázal vedoucím. Po letmém shlédnutí bylo jasno, že by mohlo jít o něco nebezpečného. Po návratu do tábora jsme oznámili nález policii a po chvíli přijeli pyrotechnici, kteří hlavici naložili do auta a odvezli ji zlikvidovat.

Tábor skončil oslavami narození Harryho Pottera a teď už jen všichni vzpomínáme na krásně prožitých patnáct dní v přírodě.

 

Článek vyšel také:
na serveru duha.cz
v Olomouckém deníku (13.9.2011)
v časopise Archa (4/2011) 

 

Zanechte reakci