Bambiriáda 2011 – máme se o co podělit

Stejně jako každý rok se i letos náš oddíl zúčastnil celorepublikové akce Bambiriáda, a to 27. a 28. května v Zábřehu na Moravě. Evropská unie vyhlásila tento ročník jako rok dobrovolnictví, proto celá akce nesla podtitul „Máme se o co podělit“ a to my opravdu máme! Věnujeme se celoroční činnosti s dětmi. Pořádáme jednodenní i víkendové výlety, letní tábory a každou středu se scházíme v klubovně v Lutíně, kde se společně oddáváme sportovním, výtvarným, vzdělávacím a dalším aktivitám.

Ačkoli nám počasí nepřálo, v pátek jsme plni energie a nadšení dojeli na místo, kde jsme postavili hangár (vojenský stan) – naší centrálu. Připravili jsme si dvě disciplíny. Pro získání kartičky s logem oddílu museli návštěvníci splnit alespoň jednu z nich. Za nasbírání určitého počtu karet pak mohli získat stolní hru.

První úkol byl čistě výtvarný. Děti musely vyrobit chodící berušku. Druhý úkol byl z jiného soudku. Soutěžící si zaskákali na taneční podložce v rytmu písničky. A jak se to dětem líbilo! A nejen jim, dokonce i rodičům!

Díky podpoře DUHY, organizaci, pod kterou náš oddíl spadá, jsme mohli dětem na tváři vykouzlit úsměv. Na památku si od nás mohly odnést různobarevné magnetky, placky, pexesa a dokonce i plátěné tašky, které na sobě hrdě nesly text: „Jsem kluk/holka z DUHY“. Po těch se jen zaprášilo.

Poslední atrakcí našeho stanoviště bylo focení s prasátkem. Náš malý maskot se ochotně vyfotil s každým, kdo si o to řekl. Na památku si fotografii mohli návštěvníci stáhnout z našich stránek (duha-kristal.lutin.cz/prasatko).

I přes nepřízeň počasí jsme všechno zvládli na výbornou a odjížděli jsme s pocitem dobře vykonané práce. S pocitem, že se s Vámi máme vážně o co podělit.

Tomáš „Králík“ Vondráček

Na závěr přidám několik odkazů:
Fotogalerie z akce
Fotky s prasátkem

Článek vyšel také:
na serveru duha.cz
na serveru adam.cz
v časopise Archa (3 / 2011)

 


 

 

 

 

Zanechte reakci