Hrábě, vidle, kolečka a spousta trávy k tomu

Tábor se neodkladně blíží a není to jen program, na kterém se musí pracovat. Spousta věcí se musí připravit i na místě, kde už za 14 dní budou stát stany a pobíhat první děti. A tak jsme v pátek 18. června vyrazili směr „Německá Luka“. Úkol, který nás čekal zněl na první pohled jednoduše – pohrabat a poodvážet posekanou trávu z louky.

Úderem sobotního rána jsme se pustili s plnými silami do práce – pracovali jsme vytrvale téměř do oběda, kdy nám přijeli na pomoc nové síly.

Po obědě jsme se již chopili všeho, co mělo nějaká ta kola a ručky a vozili jsme shrabanou trávu do bažin pod kadibudky. Nechyběli závody s naloženými vozítky, ani trumfování v tom, kdo toho víc uveze – možná i proto práce uběhla tak rychle a nás už čekal (jak jsme si mysleli) zasloužený odpočinek :).

Nebyl by to ale Hoštejn, aby se nenašlo něco, co bychom ještě mohli udělat. Šlo naštěstí už jen o pár drobností v podobě úklidu stanových celt, nasekaného a nařezaného dřeva a podobně. Večer jsme zakončili den výletem „za točenou kofolou“ – po návratu jsme hned zalehli do spacáků a nevěděli o sobě :).

V neděli jsme se ráno skoro nemohli pohnout, nicméně po lehkém protáhnutí tyto problémy ubraly na síle. Pomalu jsme se nasnídali, sbalili věci, lehce jsme ještě pomohli s nějakými lehčími úkoly a spokojeně odcházeli s dobrým pocitem, že jsme udělali dobrou věc na vlak.

Kompletní fotogalerie z akce

 

Zanechte reakci